Sürekli puls rampa komut hatası

Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Sürekli puls rampa komut hatası

Mesaj gönderen fractal »

selamlar;
rampalı olarak kalkıp rampalı durmaya calışıyorum.kanal 0 yani y0-y1 icin hızlanma yavaşlama yapabiliyorum.ama herhangi ikinci bir eksen eklediğimde örneğin y2-y3 cıkışı icin rampa komutları hatalı calışıyor.dvp sv28 plc kullanıyorum.yeni plc değiştirdim ondada aynı hatayı veriyor.rampa komutlarının cıkışları spontene olarak sürekli değişik cıkışlar üretiyor bu o eksendeki servonun sacma calışmasına neden oluyor.rampa cıkışlarını değiştirsemde olmuyor.bunun nedeni nedir.2 gunden beri uğraşıyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Sürekli puls rampa komut hatası

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'de kullandığınız komut, pulse çıkış kanalı ve bu kanala ait özel adresleri belirtebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

selamlar
program y0-y1 calışıyor diyorum.diğer kanallar için saçmalıyor.ne kadar mbiti varsa durumla ilgili denedim.
Resim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

M1026 bit adresi ON konumunda iken komutu kullanmayı deneyin. Aynı zaman içerisinde birden fazla rampalanma değerine ihtiyacınız var ise PLC'de birim zaman içerisinde bir datanın değerini arttırarak yada azaltarak manuel rampa oluşturmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

m1026 denedim olmadı.rampa komutunu sadece y0-y1 cıkışı icin kullanabiliyorum.diğer kanallar icin saçmalıyor.plc yide değiştirdim olmadı.diğer kanlar için ramapa değeri azalıyor cıkıyor ama orantısız ve surekli o kanala ait pozisyon tamalandı biti aktif olmuyoır..

sonuc olarak bu komut sadece ch0 icinmi çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'de birden fazla RAMP komutunu aktif ettiğinizde bu komutlar doğru değerler üretiyor mu?
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

üretmiyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bir önceki mesajda belirttiğim öneriyi yada kendi belirleyeceğiniz bir method ile rampalanma değerini kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

sanırım sorunu buldum.rampa komutu aynen diğer puls komutları gibi calışıyor.pozisyon tamamlandığında kanal 1 için m1029 bitini tetikliyor.ramap komutunu diğer kanalarda kullanmak için yine m1029 mu kullanılacak ?diğer pozisyon tamamlandı bitlerinde değişiklik olmuyor.aynıda anda ozaman ıkı rampa komutu kullanamayız dogrumu?rampa komutunun pozisyon biti sadece kanal bir gecerli bu doğrumu?
Kullanıcı avatarı
fractal
İletişim:

Mesaj gönderen fractal »

cevap bekliroum..

“PLC Forum” sayfasına dön