Ecam master slave

Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Ecam master slave

Mesaj gönderen suatmutlu »

Merhaba
Yatay paketelemeye benzer bir uygulama yapmak istiyorum.
Sizin çekmiş olduğunuz video serisini izledim.
Benim master eksenim çekici de asenkron motor ve buna bağlı bir ader encoderim var rotary bıçak eksenimde asda a2 servo bağlı
E cam uygulamasında master slave eksenlerini nasıl değiştirmem gerekir ?
ayrıca çekici ve bıçak eksenimde 1 adet home sensörleri mevcut ve çekici 1 tur döndüğünde bıçak ekseni 2 tur dönmesi gerekiyor
buna göre hata düzeltme fonksiyonlarının düzgün çalışması için yapmam gereken parametre değişiklikleri nelerdir ?
Son olarak hata düzeltme işlemini servo pt modunda iken (p1-01=0) çekicimin encoderinden gelen puls ile çalışırken ECAM haricinde farklı bir uygulama ile yapabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Re: Ecam master slave

Mesaj gönderen Uğur »

Öncelikle mesajınızın başında da belirttiğiniz üzere tüm sorularınızın cevabı ve hesaplamalar o video içerisinde anlatılmaktadır. Kendi mekanik değerlerinizi video örneği ile ilişkilendirerek uygulamalısınız. Faz hizalama fonksiyonu içerisinde düzeltme fonksiyonu düzgün mekanik tanımlamalar ve ecam tanımlaması yapılmadan çalışmayacaktır. Tüm detayların en inci ayrıntısına kadar verildiği video dizisini tekrar izleyin ve adım adım uygulayın. Yine sorun yaşarsanız destek için ürün tedarik ettiğiniz bayi ile irtibata geçiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:

Videoyu bi kaç kere izledim anlaşılan gözden kaçırmışım tekrar izleyeceğim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
suatmutlu
İletişim:

Tekrardan merhaba
Videoyu tekrardan izleyip ayarlarımı tekrardan yaptım 1 tane sorunum var
Bıçak kesim noktası sürekli olarak kayıyor düzeltme fonksiyonu çalışmıyor.Ürün boyum istediğim ölçüde kesiliyor fakat mikron bazında sürekli kayma gerçekleşiyor
kesim düzeltme fonksiyonunu aktif pasif yapıyorum fakat değişiklik gözlemleyemedim (p2-76 parametresini 0x3236 pasif , 0x3237 aktif ) yardımcı olabilirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Mesaj gönderen Uğur »

Öncelikli olarak düzeltme sensörünü kapatın ve normal çalışmasını izleyin. Bu şekilde kesme boyunu ve kesim noktasını izlediğinizde kaymanın oluşuyor olması mekanik değerlerin sorunlu olduğunun göstergesidir. Düzeltme sensörü olası baskı ve folyo sorunlarına müdehale etmek içindir ama yukarıda belirttiğim gibi sürekli bir kayma varsa önce mekanik değerleri gözden geçirin. Sensörü devreye aldığınız zaman eğerki sensör düzeltmesi gerçekleşmiyorsa bu durumda hem enkoder hemde motor ileri yöünün doğru olduğuna bakın bu durum özellikle video içerisinde uyarılmaktadır. Eğerki enkoder değeriniz ayda servo enkoder pozisyonunuz ileri çalışma yönünde negatif artış gözleniyorsa öncelikle pozitif olacak şekilde ayarlarınızı yapın aksi taktirde düzeltme devreye giremez çünkü eksen tersine dönüyor!
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“Servo Forum” sayfasına dön