AS200 PLC RS485

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS200 PLC RS485

Mesaj gönderen savas55 »

Merhabalar;

Aradım ancak bulamadım bana AS218 Serisi plc için Com1 de bağlanmış olan RS485 i nasıl okuyacağıma dair bir örnek program vs verebilirmisiniz? Ölçüm yapan bir sensörden ölçümü görmem gerekiyor.

HWCONFIG den com1 için ayarları yaptım ancak plc den göremiyorum.

Not: Eski başlık farklı konu olduğu için çözersek başkalarına da faydalı olması için yeni başlık açtım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS200 PLC RS485

Mesaj gönderen Turhan »

19 - Data Exchange Haberleşme (Seri Port) Başlığındaki örnek uygulama videosunu kullanabilrisiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Resim

Bu şekilde bir hata veriyor ne yapmam gerek bu durumda acaba? Neden bu uyarıyı vermektedir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Bunu halletim sanırım ancak Ayarlar aşağıda ki gibi ve ben D598 datasına ayarladım ve hiçbir değer göremiyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Belirttiğim videoda AS PLC'nin RS485 haberleşmesi ile ilgili neredeyse tüm bilgiler yer alıyor. Uygulama videosunu birebir uyguladıysanız sorun büyük olasılıkla ya slave adresle ilgili yanlış tanımlamalarınızdan yada slave cihazın ahberleşme yapılandırmasından kaynaklanıyordur.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

İlgili video da başka cihazlardan okuma ile ilgili pek bir bilgi yok genel olarak delta plc den delta plc ye okuma olarak anlatılmış görünüyor.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet. Forum sayfamız Delta IABG ürünleri teknik paylaşım platformu olduğu için tarafımızca hazırlanmış uygulama videolarımızın neredeyse tamamı Delta ürünlerini içerir. Ancak uygulama videosundaki bilgiler standart Modbus haberleşmeyi dolayısı ile global bilgileri içerir.

Haberleşme sorunu devam ediyor ise bir önceki mesajımı kontrol edin. Sorun yine çözülemez ise ürünü temin ettiğiniz bölge bayisi ile iletişime geçin.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön