PID sihirbazı

Kullanıcı avatarı
mck
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

PID sihirbazı

Mesaj gönderen mck »

Bir cok uygulamayı WPLSoft üzerindeki sihirbazlar üzerinden kolaylıkla yapılabiliniyor fakat PID kapsamlı bir iş olduğundan sihirbazdaki paremetre degeri ve otomatik kontrol kısmındaki maddeleri anlayamadım. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
pid.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: PID sihirbazı

Mesaj gönderen Turhan »

DVP serisi PLCler için PID datalarını açıklayan en kapsamlı dokuman ektedir. Dokumandan faydalanabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
mck
İletişim:

Mesaj gönderen mck »

Turhan yazdı: 04 Haz 2018, 09:00 DVP serisi PLCler için PID datalarını açıklayan en kapsamlı dokuman ektedir. Dokumandan faydalanabilirsiniz.
tesekkuer Turhan bey
Kullanıcı avatarı
kaplan318
İletişim:

Mesaj gönderen kaplan318 »

Turhan Bey Ben Bu Sihirbazla baya Uğraştım Ama Pid Çalıştıramadım bölge bayine gittim bu pid ile ilgili hatamı öğreneyim diye bana deltanın pid çözersen lütfen bizede öğret biz bile yapamıyoruz bu konuda delta çok kötü dedi. bu nedenle lütfen şu pid işini bana öğretir misiniz. Müsait olduğunuz bir zamanda Bilgisayarıma bağlansanız Konuyu Bana Anlatsanız minnettar olurum
Kullanıcı avatarı
mck
İletişim:

Mesaj gönderen mck »

Kaplan318 e katiliyorum Turhan bey. Calismaya calisiyor ama nasil calisiyor anlamis degilim
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Mesaj gönderen Ciseotomasyon »

Pıd olarak dtc serilerini tercih ediyorum daha plc de pıd yapmak kararsız olabiliyor en güzeli dtc serileridir
Automation
Kullanıcı avatarı
mck
İletişim:

Mesaj gönderen mck »

Ciseotomasyon yazdı: 08 Haz 2018, 07:34 Pıd olarak dtc serilerini tercih ediyorum daha plc de pıd yapmak kararsız olabiliyor en güzeli dtc serileridir
Ben bantları ayni hızda döndürmek icin uğraşıyorum bu yüzden pid kullanıyorum buna Öneriniz var mi
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Bant derken nasıl bir uygulama yapıyorsunuz
Automation
Kullanıcı avatarı
mck
İletişim:

Mesaj gönderen mck »

Ciseotomasyon yazdı: 08 Haz 2018, 09:03 Bant derken nasıl bir uygulama yapıyorsunuz
Ayni hızda girmesi gereken iki adet üretim bandı var hortum şeklindeki ürün iki bant arasında pvc kaplanıyor. Hız farkı olursa kopmalar veya sarkma gerçekleşiyor. Encoder ile bir devir hızı elde ediyorum her iki bant icin. Bu bantin birisi Master olacak. Diğeri ona uyacak. E serisi sürücü kullanıyorum
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Motorlar ac mi yoksa servomu kullanıyorsunuz
Automation

“PLC Forum” sayfasına dön