RECİPE NO NAME MOVE İŞLEMİ

Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

RECİPE NO NAME MOVE İŞLEMİ

Mesaj gönderen es_fb »

Adsız.png
Resimdede görüldüğü üzere kullanıcı recipe içeriğini görmeden isim seçerek ok larla ilerleyerek download etmesini ve bu download işlemi gerçekleştikten sonra plc de bu ismin yükle işlemi bittikten sonra gözükmesini istiyorum.
Recipe ayarları olsun isim atama olsun hiç bir sorunum yo sadece HMİ de bulunan karakter göstergesini (ENRCPNONAME) PLC bulunan karakter göstergesine $ olan hmi hafızasına öncelik olarak move etmek istiyorum.Downloand butonun off makro kısmına move işlemi gerçekleştirdeim ama olmadı.Makrolar kullanarak nasıl yapabiliriz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: RECİPE NO NAME MOVE İŞLEMİ

Mesaj gönderen Turhan »

HMI status bloğunda "Gelişmiş Reçete Kontrol" adresinin 2. Bit durumu reçete yazma durumunu monitor eder. Bu bit adresin düşen kenar tetiği reçete verilerinin PLC'ye yazıldığı anlamına gelir. Bu düşen kenar sinyalinden sonra istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
es_fb
İletişim:

Re: RECİPE NO NAME MOVE İŞLEMİ

Mesaj gönderen es_fb »

Sağolun Turhan Bey.
Cumartesi ve Pazar günü sırf bu move işlemi ile uğraştım yazma butonu üzerinden macro uygulamaya çalıştım. Birazda macro kısmında zayıf olduğum için deneme yanılma yöntemi ile buldum ama mantığını kavradım.Ben sürekli yazma butonun off macrosu ile yapmayı ve ya on macrosu ile deneme yapmaya çalıştım olmadı . Dün en sonunda işlem öncesi macro oluşturarak istediğim sonuca ulaşabildim.Sizin bu paylaştığınız resimden sonra mantık iyice yerine oturdu.

“HMI Forum” sayfasına dön