sa2 gösterge registarları dzrn ddrva dplsv

Kullanıcı avatarı
Chaylak
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

sa2 gösterge registarları dzrn ddrva dplsv

Mesaj gönderen Chaylak »

merhaba,
Sa2 plc ile iki adet servo motorum var,
1- dzrn ile home kullanmaya çalışıyorum home sensörün yükselen kenarında sensörden kurtulana kadar geri gelmesini istiyorum fakat dzrn sensörü görünce yavaşlıyor , sensörü geçiyor ve işini bitiriyor. yani sensörü geçmesin istiyorum , y0 pals , y1 dır x4 home sensörü. x4 dün yükselen kenarına y1 i set yaptım olmadı y1 reset yaptım olmadı . yön değiştirmek için x4 ün yükselen kenarına ve x6 nın yükselen kenarına CH0 --> M1305 (Y1) ,CH1 --> M1306 (Y3) yazdım yine de dzrn de home sensörü görülünce ters dönmedi . bununla ilgili bir örnek yada cevap verirmisiniz.(DPLSV ile home yaptım oluyor fakat ben dzrn yi öğrenmek için soruyorum )

2- servoları DPLSV ile hareket ettirip d1030 ve d1336 daki dataları DMOV ile bir yere taşıyorum bunu gidilen mesafeye bölüp değeri D500 e yazıp daha sonradan DDRVA komutunda mesafe ayarı için kullanmak istiyorum , kullandığım registerlar ektedir. sorunum pals göstergelerini yanlış mı kullanıyorum. pals leri sıfırlamak için y1 için mov k0 D1030 ve mov k0 D1336 yeterli değilmidir?
Sa2 için , dplsv ve ddrva için pozisyon tamamlandı biti ve pals göstergesi y1 ve y3 için nedir?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: sa2 gösterge registarları dzrn ddrva dplsv

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-SA2 serisi PLC'nin Y0/Y1 pulse output kanalı için X4 girişi home sensörü olmak şartı ile; M1106 biti set konumunda iken DZRN komutunu aktif edip home çalışma tepkisini gözlemleyebilirsiniz.

PLC'nin Y0/Y1 pozisyon gösterge registeri registerine ait data adresi D1030 data adresidir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Chaylak
İletişim:

Mesaj gönderen Chaylak »

Hızlı cevap için teşekkür ederim,
özür dileyerek tekrar soruyorum 2. sorumu tekrar sormak istiyorum, DDRVA absolute konumlandırma ile belirlediğim cm olarak motoru hareket ettirmek istiyorum.
Home işleminden sonra. örneğin 15 cm yazdığımda bu ölçüde gitmeli.

Bunun için home sonrasında pals göstergelerini sıfırlayıp motoru buton ile DPLSV komutu kullanarak hareket ettiriyorum y0 (CH0) için D1030 daki veriyi gittiği mesafeye bölüp sonucu örneğin D500 ye kalıcı kaydediyorum, Y2 (CH1) için ise D1336 daki datayı alıyorum bölüyorum D502 ye kaydediyorum daha sonra bu verileri 15 ile çarpıp DDRVA komutuna pals olarak yollayıp çalıştırıyorum.

işlem bitince DDRVA komutuna 0 gönderip geri gelmesini istiyorum. örnek bir program varmıdır.
özet olarak;
DPLSV için ve DDRVA için pals gösterge registerine ihtiyacım var ,Y0/Y1 (CH0) için D1030, Y2/Y3 (CH1) için ???
DPLSV için ve DDRVA için pals sıfırlama registerine ihtiyacım var ,Y0/Y1 (CH0) ???, Y2/Y3 (CH1) için ???

Teşekkürler iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DDRVA komutunun kullanım detayları DVP Serisi PLC Pals Komutları dokümanı içerisinde 5. DRVA/DDRVA PALS KOMUTU başlığında anlatılmıştır. PLC absolute pozisyonlamayı komut içerisindeki hedef pozisyon ve D1030 data adresindeki aktüel pozisyon değerine göre üretecektir.

Örneğin: D1030 data adresinin değeri 100 iken DDRVA komutunda hedef pozisyon 150 ise PLC +50Pulse üretip pzosiyon tamamlandı bit adresini set konumuna alacaktır.

.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön