beckhoff modbus tcp haberleşme

mernart
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

beckhoff modbus tcp haberleşme

Mesaj gönderen mernart »

merhabalar.
ms300 sürücüleri cmm-eip3 kartı ile beckhoff twincat ile modbus tcp üzerinden haberleşmek istiyorum.
sürücülerin ip ayarlarını yaptım ancak sonraki kısımda beckhoff kendi delta software üzerinden registerlara data yazmamız gerektiğini söylüyor.
konu hakkında çokda bilgi sahibi değilim nasıl yapmalıyım. benim bildiğim ms300 eds dosyasını beckhoff tarafından açılmasıydı ancak yanılıyorum sanırım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: beckhoff modbus tcp haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

Modbus TCP haberleşme için EDS dosyasına ihtiyaç duymazsınız. Sürücü üzerinde aşağıda gösterilen 00-20, 00-21 ve 9.grup parametreler ile haberleşme yapılandırmasını tamamlayın.

Ardından sürücünün frekans set değerini değiştirmek için 0x2001 yada 48194 modbus adresine değer yazmayı deneyip haberleşmenizi test edin.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
mernart
İletişim:

Mesaj gönderen mernart »

tamamdır haberleşme sağlıklı çalışıyor veri okuma konusunda sorun yok ancak hız datası yazamıyoruz.
p0.20 = 8
olduğu halde olmuyor farklı bir izin veya yapılması gereken ayar var mıdır frekansın haberleşme üzerinden yazılmasına dair.
daha önce modbus rtu ile vfd-e el sürücülerde yapmıştım sorun olmamıştı.
son olarak rampaları nasıl yazabilirim ??
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

H2001 adresi yine frekans yazma için kullanacaksınız. 00-20 = 8 ayarı doğrudur. Hızlanma ve yavaşlama parametreleri olan 01-12 ve 01-13 hex adresleri aşağıdaki gibidir.

01-12 --> '010C'H
01-13 --> '010D'H
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön