Servo Motor Titreşimli Çalışma

Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Servo Motor Titreşimli Çalışma

Mesaj gönderen firukk »

0-10V analog kontrolden pulse kontrol moduna geçiş yaptım. 0-10V analog kontrolde hiç bir titreşim yada benzeri bir sorunu yaşamadım. Pulse kontrol moduna geçince titreşimli çalışmaya başladı. Sorunun nereden kaynaklandığını anlamadım.

Otomatik kazanç ayarından kaynaklanıyorsa diye yeniden otomatik kazanç ayarı yaptırdım titreşimsiz normal çalışıyor.

Nerede hata yapıyor olabilirim acaba yardımcı olur musunuz ?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
firukk
İletişim:

Re: Servo Motor Titreşimli Çalışma

Mesaj gönderen firukk »

Sorun otomatik kazanç ayarları ile alakalı sanırım. Rastgele ayarlama yapınca 3000d/dk jog hızında dönerken titreme olayı gitti ama kalkış ve duruşlarda tabiri caizse küt diye sarsıntılı duruyor. Otomatik kazanç ayarı ile ilgili yardımcı olur musunuz ? Nasıl yapmamız gerektiği konusunda
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Servo Motor Titreşimli Çalışma

Mesaj gönderen Turhan »

Bu gibi durumlarda sürücü varsayılan fabrika ayarlarındaki parametre değerlerinde ve yüksüz test etmelisiniz. Bu testin sonunda motorun titeşimsiz, %3-5 motor ortlama yük oranı ile döndüğünü teyid edebiliyor olmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön