ASD A2 SÜRÜCÜDEN TORK OKUMA

Kullanıcı avatarı
barko789
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASD A2 SÜRÜCÜDEN TORK OKUMA

Mesaj gönderen barko789 »

Merhabalar. Sürücüden motorun anlık tork değerini modbus haberleşme ile okumak istiyorum. Öncelikle böyle yapmam sağlıklı bir sonuç verir mi bana? Farklı bir yöntem var ise deneyebilirim. Analog çıkış üzerinden almaya çalıştığımda mV değerleri çok oynuyor. O yüzden bir de haberleşmeyi denemek istiyorum. Ancak parametrelerde torque feedback kısmında unit e 0.01% yazılmış. Bu ne demek? Motorumun torkunun 0.01 imi yani tam anlayamadım. Yardımcı olur musunuz?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASD A2 SÜRÜCÜDEN TORK OKUMA

Mesaj gönderen Turhan »

RS485 arabirimi üzerinden de motor ortalama yüklenme değerini % cinsinden belirttiğiniz adresten okuyabilirsiniz. Motorunuzun ortalama yüklenme değeri o an için %25.7 ise haberleşme üzerinden bu veriyi 257 olarak okuyacaksınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
barko789
İletişim:

Mesaj gönderen barko789 »

Yani tork için konuşursak bu yüzdelik değer neyi ifade ediyor? 7Nm lik bir motora bağladığımızda %25 in anlamı 7 Nmnin %25i demek mi oluyor?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Motor nominal etiket değeri 7Nm. ise %25'lik yüklenmede 7*(25/100) = 1.75Nm dönüşümünü kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“Servo Forum” sayfasına dön