HMI EKRAN KİLİTLEME

Kullanıcı avatarı
orn1torenk
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI EKRAN KİLİTLEME

Mesaj gönderen orn1torenk »

Merhaba yapmış olduğum projenin HMI programlamasında Plc içerisinde belirtmiş olduğum bir M biti aktif olmadığı zaman ekrana bu biti aktif etmeyi sağlayacak butonun olduğu ekranın gelmesini ,bu bit aktif olursa alt ekranlara geçiş izni sağlanmasını yapmak istiyorum.
Bir ana ekran belirleyip bu bit aktif olduktan sonra sayfaya git butonlarını kilitleme işlemini gerçekleştirdim fakat program çalışırken bu bit tekrar pasif duruma geçtiğinde ekranın tekrar biti aktif eden sayfaya geçmesi işlemini yapabilmem mümkün müdür bilgi almak istedim. Teşekkürler, iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: HMI EKRAN KİLİTLEME

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft-->Konfigürasyon-->Yapılandırma menüsünde Kontrol Bloğu sekmesinde Sayfa No oalrak belirleyeceğiniz word adresi HMI sayfa geçişi olarak kullanabilirsiniz. Bu datanın değeri 1 ise HMI 1. sayfayı, 2 ise 2. sayfayı açacaktır. PLC programındada bu datanın değerini kontrol ederek HMI'da açılması gereken sayfayı kontrol edebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön