c2000 tork kontrol yön değişmiyor

Kullanıcı avatarı
arısoy
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

c2000 tork kontrol yön değişmiyor

Mesaj gönderen arısoy »

c2000 30 kw sürücüde sizin örnek döküman ve videolardaki ayarlar ile tork kontrolünü devreye aldım sorunsuz hız ve tork ayarı yapıyorum ama fvd ve rev uçları ile iki kablolu start veriyorum ama her iki yöndede fvd yönünde start alıyor. Dökümanları inceledim tork için bir yön seçimi bulamadım 00:23>0 seçili çözümü nedir acaba. Başka marka bir sürücüde negatif tork için bir dijital giriş aktif ediliyordu böyle bir yöntemmi var acaba?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: c2000 tork kontrol yön değişmiyor

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü üzerinde kullanmadığınız bir DI girişini 39: Torque command direction olarak tanımlayın. Bu inputun 0/1 durumuna göre tork komut yönünüz saat yönü yada tersi şeklinde gerçekleşecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
arısoy
İletişim:

Mesaj gönderen arısoy »

MI1 ile Rev klemensleri arası şönt atıp MI1 de 39 seçtim bu sorunum çözüldü teşekkür ederim.
İlave olarak bir sorum daha olacak, bu modda çalışırken ataletli bir yük çeviriyorum bu bir sarkaç gibi düşünün yük motoru 10 sn bir yöne 10 sn diğer yöne döndürüyor kalkışta serbest duruş ile yol veriyorum, çalışma sonunda bu ataletli yükü durdurmak için hangi yolu kullanmalıyım. Fren direncim mevcut.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücüde RUN sinyali kesildiğinde motor serbest duruşa geçecektir. Bu durumda RUN sinyalini kesmeden tork yada frekans değerlerini değiştirip kontrollü duruş sağlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön