CP2000

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

CP2000

Mesaj gönderen amasyalı »

Delta CP2000 serisi 160 KW monte ettiğimiz sürücü panosunda çıkışına istediğimiz hareketleri yapıyormu diye bağladığımız 2,2 KW motorunu 50 hz de döndürdüğümüzde motor milinde aşırı bir sıcaklık oluştu. aynı motoru söküp 0,75 kw motor bağladımızdada aynı sorun motor milinin ısındığını gördük. motor mili ısınması neden olur.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: CP2000

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

160kw CP2000 sürücünün nominal çıkış akımı 310 Amperdir. 05-01 nolu parametreden ise motor etiket akımı girilir. Burayı değiştirmediyseniz eğer defaultta sürücü çıkış akımının %90 olan 279 Amper değeri olacaktır. Kullanmış olduğunuz motorların nominal akım değerleri bunun çok çok altında olmalı. Bundan dolayı motorlara yüksek akım gideceği için motorlarda aşırı sıcaklık oluşumu normaldir hatta motorların zarar görmüş olma durumuda çok yüksek.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Re: CP2000

Mesaj gönderen amasyalı »

teşekkür ederiz. ama şurasını anlayamadım motor 2,2 kw ve boşta neden yüksek amper çeksinki herhalde cihaz çıkış voltajını 400 voltun üzerine çıkarmıyordur. ATV serilerinde ben böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Cihazın böyle bir özelliğimi var

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön