C2000+ Motor Sürücü Akım Okuma

Kullanıcı avatarı
Parthenios74
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

C2000+ Motor Sürücü Akım Okuma

Mesaj gönderen Parthenios74 »

Merhaba,

55 KW C2000+ Plus sürücü ile kullandığımız Motorumuzun Akımını AS320 PLC üzerinden okuyup buna göre hem emniyet yazacağım, hem de DOP üzerinde ekranda Akımı göstereceğim.
DOP üzerinde sürücü terminalinde yazan çıkış akımını göstermekteyim ve hatta emniyetlerimi PLC üzerinden buna göre yaptım. Fakat şöyle bir sorum olacak;

Sürücünün Giriş Akımı ve Çıkış Akımı birbirinden farklı giriş akımı olarak 7A ölçerken, Çıkış Akımı olarak 32A gibi değerler alıyorum.
Ben giriş akımını mı baz almalıyım yoksa çıkış akımını mı? Emniyetlerimi hangisine göre yapmalıyım?

Not: Hazırladığımız makine için daha önce analog olarak farklı ürünlerle yapılmış bir örneğimiz bulunmakta bu makinede giriş akımı baz alınmış gibi gözüküyor (Programı görüntüleyemiyorum).
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: C2000+ Motor Sürücü Akım Okuma

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü çıkış akımını referans almalısınız. Modbus okuma adresi için 2104H: Drive’s output current (XX.XX A). Decimal places can be referred by the high byte of 211F adresini kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Parthenios74
İletişim:

Re: C2000+ Motor Sürücü Akım Okuma

Mesaj gönderen Parthenios74 »

Turhan yazdı: 06 Eyl 2023, 09:55 Sürücü çıkış akımını referans almalısınız. Modbus okuma adresi için 2104H: Drive’s output current (XX.XX A). Decimal places can be referred by the high byte of 211F adresini kullanmalısınız.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Çıkış akımına göre ilerleyeceğim. Sağolun.

“AC Motor Sürücü Forum” sayfasına dön