As serisi plc loadcell kalibrasyon

Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

As serisi plc loadcell kalibrasyon

Mesaj gönderen Ciseotomasyon »

As02lc modül plc tarafında loadcell kalibrasyon örneği paylaşabilirmisiniz
Automation
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: As serisi plc loadcell kalibrasyon

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Ekran videosunda 2.000 dijital ağırlık değerine göre ISPSoft HWCONFIG üzerinden kalibrasyon adımı anlatılmıştır.

Kalibrasyonun 1. adımında kefe üzerinde herhangi bir ağırlık yok iken ikinci adıma geçilmiş, İkinci adımında ise kefe üzerine koyulan ağırlık değeri 2.000 dijital değeri olduğu kabul edilerek kalibrasyon işlemi tamamlanmış ve CH1'e ait ağırlık değeri 32Bit floating olarak doğrudan D28002 datasına taşınmıştır.

Eğer Kalibrasyon adımlarını PLC içerisinde FROM ve TO komutları ile işletmek isterseniz yarın bu başlık altında da örneği paylaşmaya çalışacağım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Plc tarafında yapsak daha iyi olucak hocam
Automation
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

Merhaba hocam kolay gelsin kalibrasyona bakabilirmiyiz
Automation
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

AS serisi PLC için 02LC modülünü mesaja eklediğim komutları adım adım işleterek kalibre edebilirsiniz. Ekteki mesajda ekran video görüntüleri mevcuttur. Videonun birinci bölümünde sabit bir yük 1250.0 değerine göre kalibre edilirken PLC komutları ile aynı yük 200.0 değerine göre kalibre edilmiştir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

D28002 datasını HWCONFIG modül ayarlarından nasıl ayarladınız orayı tam anlamadım video kasarak izledim tam seçemedim
Automation
Kullanıcı avatarı
Ciseotomasyon
İletişim:

D28002 datasını floting olarak nasıl ayarladınız
Automation
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

D28002 datası HWCONFIG tarafından otomatik tanımlanmaktadır. Örnek program PLC'nin sağına takılı olan ilk modülün AS02LC olduğu varsayılarak hazırlanmıştır. Farklı slot noktları için kanallara ait ağırlık değerlerifarklı word adreslere tanımlanabilmektedir. Kanallara ait okunan ağırlık değerleri veya kalibrasyon adımı için kullanılacak düzeltme değerleri Floating tabanda tanımlıdır.
02LC.jpg
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:

Mesaj gönderen Cenkçi »

Merhaba,
loadcell modülünden gelen bilgi PLC programında d28022 datasında value (16bits ) şeklinde okunuyor, float a nasıl çevirebiliriz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Ekran videosundada göreceğiniz üzere değerler floting tabanda okunmaktadır. Eğer sonucu tamsatı tabanında elde ediyorsanız INT yada DINT komutu ile reel sayıalrı tamsayı tabanına konvert edebilirsiniz.
Turhan yazdı: 26 Tem 2019, 16:31 AS serisi PLC için 02LC modülünü mesaja eklediğim komutları adım adım işleterek kalibre edebilirsiniz. Ekteki mesajda ekran video görüntüleri mevcuttur. Videonun birinci bölümünde sabit bir yük 1250.0 değerine göre kalibre edilirken PLC komutları ile aynı yük 200.0 değerine göre kalibre edilmiştir.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön